Meniče SINAMICS/ SIMODRIVE 611

Meniče SINAMICS / SIMODRIVE 611

rýchle a efektívne riešenia

pre individuálne aplikácie v oblasti regulovaných pohonov - nízke, stredné a jednosmerné napätie

Jednoduchá integrácia do systému

meniče, motory riadiace systémy fungujú v dokonalej vzájomnej súhre a môžete ich integrovať do existujúceho automatizačného systému

projektovanie, nastavenie a ovládanie

meničov SINAMICS je vďaka šikovným softvérovým nástrojom oveľa jednoduchšie a účinnejšie

SINAMICS

chytré riešenia pre pohony

Predchodcom pohonov SINAMICS bol práve SIMODRIVE 611 a je vysoko pravdepodobné, že v technológiách starších ako päť rokov sa bude nachádzať práve pohon SIMODRIVE 611. Z tohto dôvodu sú výhody jedného systému zlúčiteľné s výhodami druhého a preto sa ďalej budeme venovať modernejšiemu systému SINAMICS. Meniče SINAMICS jednoducho a efektívne vyriešia akúkoľvek individuálne aplikáciu v oblasti regulovaných pohonov, či už ide o nízke, stredné alebo jednosmerné napätie.

Meniče, motory a riadiace systémy fungujú v dokonalej vzájomnej súhre a môžete ich bez problémov integrovať do existujúceho automatizačného systému. Systémy SINAMICS prestavujú ideálny základ pre vašu cestu k digitalizovanej výrobe. Ponúkajú najrôznejšie nástroje pre efektívne projektovanie počas celého vývoja produktu a výrobného procesu. A navyše vám vďaka integrovanej bezpečnostnú technológiu ušetrí ďalší priestor v rozvádzači. Univerzálnosť – to je výkonnosť a funkčnosť šitá na mieru. Komplexné portfólio meničov SINAMICS zahŕňa meniče nízkeho a stredného napätia i jednosmerné meniče a ponúka tak možnosť individualizovaného a moderného riešenia pre všetky vaše aplikácie. Digitalizácia – riešenie, ako dosiahnuť vyššiu produktivitu a udržateľnosť. Komponenty pohonov obsahujúce digitálne riešenia sú dôležitým krokom smerom k analýze dát. Využívajú výhody digitalizácie, ktorá prináša nové príležitosti. Zvyšujú dostupnosť, produktivitu a efektivitu, uľahčujú údržbu. 

Vďaka analýze prevádzkových dát poskytujú cenné informácie o stave pohonného systému, ktoré následne využívame pre optimalizáciu výroby a zvýšenie dostupnosti. Projektovanie, nastavenie a ovládanie meničov SINAMICS je vďaka šikovným softvérovým nástrojom (SIZER) oveľa jednoduchšie, účinnejšie a pre užívateľov príjemnejšie. Môžete tak maximálne využiť potenciál frekvenčných meničov SINAMICS. Frekvenčné meniče SINAMICS obsahujú zabudované bezpečnostné funkcie zaisťujúce maximálnu bezpečnosť pracovníkov obsluhy a údržby. Výsledkom je kratšia reakčná doba, vyššia nákladovej efektívnosti a nižších nákladov na kabeláž. Všetky komponenty pohonného systému od meničov SINAMICS cez motory SIMOTICS až po prevodovky a spojky SIMOGEAR sú vzájomne dokonale zladené. Môžu byť optimálne prepojené s riadiacimi systémami SIMATIC, SINUMERIK alebo SIMOTION. Rýchlu a bezpečnú komunikáciu zaistí sieť PROFINET.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.